Haberler

Sabancı Holding ile Toplantıda DemoDay Anlatıldı !
TÜBİTAK Marmara Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. A. Arif ERGİN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan ZEYTİNOĞLU ve Genel Müdür Dr. Orhan ÇÖMLEK, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler SABANCI'yı ziyaret etti. İkili işbirlikleri konularının görüşüldüğü toplantıda tartışılan konu başlıklarından biri de DemoDay'16 oldu. Toplantı sonunda Güler SABANCI, bu çalışmadan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirerek TÜBİTAK Marmara Teknokent üst yönetimine tebriklerini iletti.
Bloomberg TV'de DemoDay Anlatıldı
TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan ÇÖMLEK, Bloomberg TV'de Mine UZUNYOL'un konuğu oldu. Girişimcilik Ekosistemi ve sektörün geleceği ile ilgili konu başlıklarının incelendiği prpgramda DemoDay'16 hakkında da bilgi verildi. Sosyal medya paylaşımlarında anlık olarak yapıldığı programda, izleyiciler, DemoDay hakkında anlık bilgi sahibi olma imkanı yakalamışlardır. Bu program sayesinde etkinlik ile ilgili geniş kitleler bilgilendirilmiştir.
Rumeli İş Adamları Derneği'ne DemoDay Anlatıldı
TÜBİTAK Marmara Teknokent İş Geliştirme ve Proje İzleme Birimi çalışanları Sevda ALANSU ve Gülten İNÜR, Rumeli İş Adamları Derneği'ni ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında konuşulan konu başlıklarından biri de DemoDay'16 oldu. İş adamlarının büyük bir dikkatle dinledikleri sunum esnasında, TÜBİTAK Marmara Teknokent çalışanları gelen sorulara cevap verdiler. Karşılıklı bilgi alışverişinin yapıldığı görüşme sonunda taraflar tam işbirliği anlaşmasına vararak toplantıyı bitirdiler.
Akbank ile DemoDay Görüşüldü
TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan ÇÖMLEK, İş Geliştirme Sorumlusu Hülya KERİMOĞLU ve Mali-İdari İşler Birim Sorumlusu Nuray YILDIRIM'ın katıldığı toplantıda Akbank yetkilileri ile teknokentte yürütülen faaliyetler ve yapılabilecek işbirliği konuları görüşüldü. Ayrıca DemoDay organizasyon da Akbank yetkilileri ile paylaşılmış ve fikir alışverişinde bulunulmuştur. Akbank yetkilileri ile gelecekte DemoDay alanında işbirliği yapılabilmesi için yeniden görüşme kararı alınarak toplantı noktalanmıştır.
Teknopark Genel Müdürleri ile DemoDay Görüşüldü
TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan ÇÖMLEK, gece mesaisinde Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin ENGİN ve Samsun Teknokent Genel Müdürü Cavit ÇAKAR ile buluştu. DemoDay'in masaya yatırıldığı gece sonunda etkinlik ile ilgili güç ve işbirliği kararı alındı.
DemoDay YK Başkanı Dr. Orhan ÇÖMLEK Ata Teknokent'i Ziyaret Etti
TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Sayın Dr. Orhan Çömlek Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Toplantısı için geldiği Erzurum’da ATA Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recep SADELER’i makamında ziyaret etti. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleştirilen söz konusu ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak, iki teknopark arasında gerçekleştirilebilecek ortak faaliyetler hakkında karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu. DemoDay'16 ile ilgili görüşmelerinde gerçekleştiği ziyaret Dr. Çömlek'in ATA Teknokent bünyesinde bulunan Girişimci firmaları ziyareti ile son buldu.
DemoDay OSBÜK Yönetim Kurulunda Anlatıldı
TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Sayın Dr. Orhan Çömlek Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Toplantısı sonrasında Erzurum Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Sayın Çömlek TÜBİTAK Marmara Teknokent öncülüğünde onsekiz paydaşla gerçekleştirilecek olan Demoday'16 etkinliği ve teknokentte yapılan Ar-Ge çalışmaları hakkında bilgiler vermiştir.
DemoDay Gelişim Üniversitesinde Anlatıldı
TÜBİTAK Marmara Teknokent, İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından düzenlenen “Girişimci ve Yenilikçi Üniversite” Çalıştayına panelist olarak katılım sağlamıştır. Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir GAYRETLİ’nin ve Rektör Burhan AYKAÇ’ın açılış konuşmalarıyla başlayan çalıştayda TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan ÇÖMLEK, Türkiye’de ki teknokentler ve girişimcilik ekosistemi hakkında bir sunum yapmıştır. Ayrıca Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin ENGİN ADAPTTO’nun başarılı çalışmaları ve Türkiye’ de TTO’lar hakkında bir sunum yapmıştır. Etkinlikte ayrıca DemoDay ile ilgili bilgilendirme de yapılmıştır.
DemoDay Kocaeli Sanayi Odasında Anlatıldı
TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan ÇÖMLEK Kocaeli Sanayi Odası'nın Kasım ayı meclis toplantısına katılım sağladı. Toplantı sonunda DemoDay ile ilgili yapan ÇÖMLEK, Kocaeli Sanayi Odasının paydaşı olduğu DemoDay'e bütün oda sanayicilerinin katılmasını istedi.
Anadolu Teknokent Genel Müdürlerine DemoDay Anlatıldı
TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan ÇÖMLEK, gece mesaisinde Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin ENGİN, Fırat Teknokent Genel Müdürü ve TGBD Başkanı Prof. Dr. Erhan AKIN, Kocaeli Teknopark Müdürü Sadık SEMİZOĞLU ve Samsun Teknokent Genel Müdürü Cavit ÇAKAR ile buluştu. DemoDay'in masaya yatırıldığı gece sonunda etkinlik ile ilgili güç ve işbirliği kararı alındı.
Bursa ULUTEK'de DemoDay Anlatıldı !
TÜBİTAK Marmara Teknokent öncülüğü ile Kocaeli Teknopark ve Sakarya Teknokent firmaları ve yöneticilerinin de katılımı ile Bursa ULUTEK Teknopark'da Kahve Günü düzenlendi. Kahve günü açılış konuşmasını yapan TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan ÇÖMLEK, katılımcılara DemoDay organizasyonundan bahsederek kendilerini etkinliğe girişimci ya da yatırımcı olarak katılmaya davet etti.
DemoDay'16 Lansman ve Etkinlik Tarihleri Belli Oldu !
TÜBİTAK Marmara Teknokent yürütücülüğü, 17 prestijli kurumun paydaşlığı ile gerçekleştirilecek olan DemoDay'16 basın lansmanı ve etkinlik tarihleri kesinleşti. TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif ERGİN ile birlikte üst düzey katılımın beklendiği DemoDay '16 basın lansmanı 15 Nisan 2016 tarihinde TÜBİTAK Marmara Teknokent yemekhane teras katta gerçekleştirilecektir. DemoDay'16 girişimci-yatırımcı buluşması ise,23 Mayıs 2016 tarihinde TÜBİTAK Marmara Teknokent Teknoloji Serbest Bölgesi Gebze/KOCAELİ'de olacaktır.
TÜBİTAK BAŞKANIMIZ PROF. DR. A. ARİF ERGİN 'İN KATILIMI İLE DEMODAY’16 BASIN LANSMANINI GERÇEKLEŞTİRDİK !
Girişimcilerin ürünlerini ve projelerini paylaşacağı, yatırımcıların da kaynak ayıracağı sosyal paylaşım ağı “DemoDay’16” Lansmanı, 15 Nisan 2016 tarihinde TÜBİTAK Marmara Teknokent TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi’ nde gerçekleştirilen basın lansmanı girişimci ve sanayicilerden büyük ilgi gördü.
DemoDay'in Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
16.11.2015 Tarihinde TÜBİTAK Marmara Teknokent Kadir Has Binasında DemoDay'in koordinasyon toplantısı yapıldı. TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan ÇÖMLEK'in başkanlık ettiği toplantı bütün paydaşların katılımı ile tamamlandı. Toplantı sonunda web sitesi, yazılı - görsel tanıtım malzemeleri ve etkinlik basın lansmanı ile ilgili önemli kararlar alındı.
Bolu Ticaret ve Sanayi Odasında DemoDay Anlatıldı
TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan ÇÖMLEK tarafından Bolu Ticaret ve Sanayi Odası'na yapılan ziyarette DemoDay etkinliği masaya yatırıldı. Görüşmede özellikle DemoDay'in ülkemiz ve yerli sanayi için önemini vurgulayan ÇÖMLEK, Bolu Ticaret ve Sanayi Odasının bütün sanayicilerini etkinliğe katılmaya davet etti.
Türkiye İnovasyon Haftası Yuvarlak Masa Toplantısında DemoDay Etkinliğinden Bahsedildi
Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 13 Kasım Raffles Otel'de düzenlenen ''Yuvarlak Masa'' toplantısında TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan ÇÖMLEK, 2016 yılında düzenlenecek olan DemoDay etkinliğinden bahsetti. DemoDay'in ülkemiz girişimcilik ekosistemi açısından önemini vurgulayan ÇÖMLEK, teknoloji odaklı çalışan ve yatırımcı arayan girişimcilerle bu firmalara yatırım yapmak isteyen sanayicileri DemoDay'e katılmaya davet etti.